jazyky a ekonomie na prestižní mezinárodní úrovni

Bakalářské studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE kombinuje výuku obecných ekonomických předmětů a kurzů, které dávají absolventům jednotlivých oborů odlišné znalosti a možnost se profilovat. Připraví je tak na navazující magisterské studium i na práci na manažerských pozicích ve firmách či v různých institucích a organizacích.

Na FMV je kromě předmětů z oblasti ekonomie či oborově kladen důraz i na výuku jazyků – absolventi mají znalosti dvou cizích jazyků na úrovni C1 a během studia mají možnost naučit se mnoho dalších jazyků, což vede i k poznávání cizích kultur. Fakulta tak připravuje své absolventy na mezinárodní prostředí, ve kterém najde uplatnění většina z nich.

Pestrá nabídka jazyků

Kromě světových jazyků jako je angličtina či španělština mají studenti FMV možnost naučit se i méně obvyklé jako je švédština, portugalština či velmi atraktivní čínština!
Nabídka jazykových kateder

Výměnné pobyty

Se snahou fakulty připravit své absolventy na mezinárodní prostředí souvisí i možnost vyjet na výměnný pobyt na školy po celém světě již během bakalářského studia.
Partnerské školy

Pošli svou přihlášku ještě dnes! Přihlašování končí 30. dubna 2018.

Jak to vidí studenti?

 

Simona Križanová – obor Cestovní ruch a regionální rozvoj, 3. ročníksimona_krizanova

Na FMV nájdete učiteľov, ktorí dokážu vysvetliť predmet a obohatiť váš všeobecný rozhľad. Ja som mala to šťastie, že napriek veľkému strachu z francúzštiny je tento jazyk vďaka kvalitnej cvičiacej pre mňa zaujímavý a veľa som sa toho naučila. Ďalšie prínosy sú jednoznačne rôzne školské spolky či organizácie, do ktorých je určite dobré sa prihlásiť a získať nové kontakty. Ja som sa osobne zúčastnila Mentoring programu na FMV a vďaka mojej mentorke som získala širšie spektrum možností, ktoré môžem uplatniť, a zároveň ma dokázala motivovať.

2017-01-03T14:51:36+00:00
 Simona Križanová – obor Cestovní ruch a regionální rozvoj, 3. ročník Na FMV nájdete učiteľov, ktorí dokážu vysvetliť predmet a obohatiť váš všeobecný rozhľad. Ja som mala to šťastie, že napriek veľkému strachu z francúzštiny je tento jazyk vďaka kvalitnej cvičiacej pre mňa zaujímavý a veľa som sa toho naučila. Ďalšie prínosy sú jednoznačne rôzne školské spolky či organizácie, do ktorých je určite dobré sa prihlásiť a získať nové kontakty. Ja som sa osobne zúčastnila Mentoring programu na FMV a vďaka mojej mentorke som získala širšie spektrum možností, ktoré môžem uplatniť, a zároveň ma dokázala motivovať.
 

Pavel Dostál – obor Mezinárodní obchod, 3. ročníkpavel_dostal

Po roce a půl na fakultě jsem maximálně přesvědčen, že jsem nemohl vybrat lépe. Obor je dostatečně otevřený, abych si mohl určit vlastní směr a volil si k tomu zajímavé předměty. Všechno podtrhuje dobrá výuka jazyků, které studují 3 zároveň. Snadno jsem si taky vybudoval síť cenných kontaktů i díky členství ve studentském spolku a rychle tak získal i stáž při studiu ve firmě ŠKODA Auto.

2017-01-03T14:56:21+00:00
 Pavel Dostál – obor Mezinárodní obchod, 3. ročník Po roce a půl na fakultě jsem maximálně přesvědčen, že jsem nemohl vybrat lépe. Obor je dostatečně otevřený, abych si mohl určit vlastní směr a volil si k tomu zajímavé předměty. Všechno podtrhuje dobrá výuka jazyků, které studují 3 zároveň. Snadno jsem si taky vybudoval síť cenných kontaktů i díky členství ve studentském spolku a rychle tak získal i stáž při studiu ve firmě ŠKODA Auto.
 

Andrea Vuová - obor Mezinárodní studia – diplomacie, 3. ročníkandrea_vuova

Co se mi na fakultě líbí je její široká nabídka možností, jak vyjet do zahraničí, ať už je to program Erasmus nebo stáže na velvyslanectvích ČR v různých koutech světa, včetně stálých misích při mezinárodních organizacích. Myslím, že nám v tomto ohledu fakulta opravdu otevírá dveře do světa. V neposlední řadě mi praktickou stránku diplomacie přibližuje také činnost ve studentském spolku JDI, díky kterému jsem měla možnost poznat mnoho zajímavých osobností ze světa diplomacie a zapojit se do projektů zaměřujících se na mezinárodní vztahy.

2017-01-03T14:43:44+00:00
 Andrea Vuová - obor Mezinárodní studia – diplomacie, 3. ročník Co se mi na fakultě líbí je její široká nabídka možností, jak vyjet do zahraničí, ať už je to program Erasmus nebo stáže na velvyslanectvích ČR v různých koutech světa, včetně stálých misích při mezinárodních organizacích. Myslím, že nám v tomto ohledu fakulta opravdu otevírá dveře do světa. V neposlední řadě mi praktickou stránku diplomacie přibližuje také činnost ve studentském spolku JDI, díky kterému jsem měla možnost poznat mnoho zajímavých osobností ze světa diplomacie a zapojit se do projektů zaměřujících se na mezinárodní vztahy.

Obory

Který z nabízených studijních oborů Tě osloví nejvíc?

Mezinárodní obchod

Mezinárodní studia - diplomacie

Cestovní ruch

Podnikání a právo

Manažer obchodu

International business

Proč právě Mezinárodní obchod?

Láká Tě svět mezinárodního byznysu? Potom je pro Tebe obor Mezinárodní obchod to pravé. Prostřednictvím předmětů jako Mezinárodní obchodní operace nebo Světová ekonomika se naučíš chápat svět v souvislostech a nebude pro Tebe problém zorientovat se ve stále se měnícím mezinárodním prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto oboru se o uplatnění nemusíš bát. Práci najdeš zejména v nadnárodních korporacích, firmách zaměřených na export nebo v mezinárodních institucích.

Více informací

Proč právě Diplomacie?

Vidíš se ve světě diplomatických jednání a summitů? Obor Diplomacie by pro Tebe měl být jasnou volbou. Předměty jako Mezinárodní vztahy či Politické systémy Ti umožní seznámit se s děním ve světě a díky specifickému pojetí studia získáš i ekonomický pohled na diplomacii, což pro Tebe znamená zajímavou konkurenční výhodu.

Jaké bude Tvé uplatnění?

S nabytými znalostmi se rozhodně neztratíš. Pracovat můžeš jak v politických, tak v ekonomických institucích nebo například v agenturách sítě OSN.

Více informací

Proč právě Cestovní ruch?

Chceš zjistit, jaký má cestovní ruch vliv na ekonomiku a rozvoj regionů a jak s tímhle potenciálem pracovat? Nepřehlédni obor Cestovní ruch. Díky předmětům jako Organizace a řízení cestovních kanceláří a agentur nebo Regionální rozvoj a kultura se naučíš dívat se na tuto oblast s nadhledem a bez problému se v ní orientovat.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Absolventi tohoto oboru nacházejí obvykle uplatnění v podnicích orientovaných na oblast cestovního ruchu či v institucích zaměřených na regionální rozvoj.

Více informací

Proč právě Právo a podnikání?

Zajímá Tě oblast ekonomie i práva? Podnikání a právo je obor, který hledáš. Během studia se zaměříš hlavně na obchodní a pracovní právo a samozřejmě na ekonomické aspekty, které souvisí s oblastí podnikání.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Po absolvování oboru se díky komplexním znalostem uplatníš ve státních institucích i v soukromé sféře, například jako konzultant či ekonomický poradce.

Více informací

Proč právě Manažer obchodu?

Máte alespoň pět let praxe a chcete studovat při práci? Právě pro Vás je určen obor Manažer obchodu, který formou kombinovaného studia připravuje absolventy na manažerské pozice. Pro co největší usnadnění samostudia je ve velké míře využíváno multimediálních a e-learningových nástrojů.

Jaké bude Vaše uplatnění?

Díky nabytým specializovaným znalostem v oblasti retailingu či řízení obchodní sítě budete připraveni na pozice v managementu hlavně takto zaměřených firem.

Více informací

Proč právě International business?

Máš zájem o mezinárodní obchod a láká Tě studium v angličtině? Využij tuhle příležitost a získej odborné znalosti přímo ve světovém jazyce. Budeš je pak moct snadněji aplikovat v mezinárodním prostředí a flexibilně reagovat na změny v něm.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Studium tohoto oboru Tě připraví na práci v mezinárodně působících firmách či finančních a vládních institucích.

Více informací

Přijímací řízení

Co obnáší přijímačky na FMV?

V rámci přijímacího řízení na Fakultu mezinárodních vztahů absolvuješ dva testy z cizích jazyků na úrovni B1/B2 a test z matematiky.Kdy přijímačky proběhnou?

Přijímací zkoušky se konají 13. a 14. června 2018 v areálu Vysoké školy ekonomické na Žižkově.Přípravné kurzy na testy

Máš obavy z přijímacích zkoušek? Nepřehlédni přípravné kurzy, které na Vysoké škole ekonomické organizujeme.Kdo bude přijat?

Kritériem vyhodnocení je správnost odpovědí všech vypracovaných částí přijímací zkoušky. Podrobnosti (nejen) k podmínkám přijetí zde.

Jak by mohl vypadat Tvůj rozvrh?

Ukázkový první semestr na oboru Mezinárodní obchod

FACEBOOK

Sleduj nás a neunikne Ti nic důležitého!
facebook_fmv

Pošli svou přihlášku ještě dnes! Přihlašování končí 30. dubna 2018.